Víte, že?

Pionýr je jedním ze zakládajících členů České rady dětí a mládeže, která je dnes uznávanou reprezentací dětí a mládeže.

Informace

LETOŠNÍ SBÍRKA PROBĚHNE 15. KVĚTNA 2024

a bude zaměřena na prevenci rakoviny prsu

Český den proti rakovině (Květinový den) je asi nejstarší, nejznámější a velmi prestižní sbírková akce probíhající v ulicích měst a obcí po celé republice.
Jedná se o jedinečnou příležitost pro pionýrské kolektivy, jak přispět dobré věci a vést své členy k hodnotám dobročinnosti a solidarity. Pionýr je partnerem sbírky od roku 2007 a na účet Ligy proti rakovině se mu podařilo přispět částkou 22 351 509 korun.

Sbírku tradičně pořádá Liga proti rakovině Praha, z. s..

Všem zapojeným děkujeme!

 

Jak bude Český den proti rakovině probíhat?

Skupiny dobrovolníků (nejčastěji dvojice) nabízejí oranžové kytičky (představující měsíček lékařský) se špendlíkem na připevnění a stužkou za minimální příspěvek 20 Kč. Barva stužky bude tmavě růžová.
Zároveň předávají každému, kdo si kytičku zakoupí, leták se základními informacemi o LPR a boji proti rakovině. Na pevných prodejních místech (obchody, školy, firmy, informační centra, knihovny) bude možné kytičky nabízet až do neděle 19. 5. Je třeba tato místa předem domluvit a dát o nich vědět (s přihlašováním nebo následně).

Co se od nás očekává?

  • Iniciativa

Je třeba váš oddíl elektronicky přihlásit k účasti. Sbírat můžete nejen v bezprostředním okolí, ale i ve vedlejším městě, kam lze dojet.
Přihlášky odešlete ideálně do neděle 17. 3. 2024. Je možné se také tradičně přihlásit, případně obdržet další informace na adrese: irena@pionyr.cz.

  • Pomoc

15. 5. 2024 bude prodej kytiček probíhat v ulicích a veřejných prostorách po celé republice. Kytičky mohou samostatně prodávat pouze osoby starší 15 let (lze získat omluvenku do školy, která bývá respektována).

  • Zpětná vazba

Do 10. 6. 2024 je třeba zaslat zpět zbylý materiál, protokoly s počty prodaných a vrácených kytiček a potvrzení z České pošty o výši vkladu a to na adresu, ze které jste zásilku obdrželi.

  • Být pionýry

Být pionýrem skutky je důležité, nezapomeňme ale být pionýry také na pohled. Toto je opravdu skvělá příležitost k zviditelnění, přestože hlavní cíl je jiný.