Informace o zemětřeseních, přešlapech „celebrit“, haváriích, teroristických útocích, … není třeba hledat. Někdy je spíš těžké před nimi utéct. Hledáte i pozitivní témata? Jste tu správně!

Víte, že?

Pokud ve vašem okolí není pionýrský oddíl, můžete ho založit i sami. Ozvěte se nám a my vám rádi poradíme - volejte 777 248 720 nebo pište na adresu pionyr@pionyr.cz.

Tiskové zprávy

Tábory skončily, oddílová činnost začíná

1. 9. 2023, Darina Zdráhalová

Dnes, v pátek 1. září, končí poslední letošní pionýrský tábor, a to je nejvhodnější čas na malé ohlédnutí. Letos Pionýr uspořádal přes 370 pobytových táborů, což je více než v loňském roce – počet i nadále roste. „Na našich táborech se letos vystřídalo přes 16 300 dětí, které díky pionýrským vedoucím a dalším dobrovolníkům zažily dobrodružství, vyzkoušely si nové činnosti a mnohé poznaly nové kamarády,“ říká předsedkyně Pionýra Darina Zdráhalová.

Soubor: Informace ke stažení


Vzhůru za zážitky!

26. 6. 2023, Darina Zdráhalová

Pionýrské tábory odstartují
Po mnohdy namáhavém školním roce mají děti konečně možnost vystoupit ze všedního života. Jak? S jistotou na letním pionýrském táboře.

Soubor: Informace ke stažení


Dětská Porta 2023 (Pionýrský Sedmikvítek RF v Kroměříži)

29. 5. 2023, Darina Zdráhalová

44 zpěváků a hudebních uskupení, což znamená více než 180 vystupujících, dvě pódia, pětičlenná porota a téměř dvanáctihodinový program. Tak by se dal v číslech shrnout 32. ročník Republikového finále Dětské Porty, který se v sobotu uskutečnil na nádvoří Starého pivovaru v Kroměříži.

Soubor: Informace ke stažení


RESET 2023 v Chomutově

14. 5. 2023, Rudolf Zeus

Kamencové jezero v Chomutově zaplnili pionýři, na setkání jich sem přijela tisícovka.
O tomto víkendu proběhlo v Chomutově na Kamencovém jezeře jedno z největších Republikových setkání pionýrských oddílů. Víkend byl naplněn nabídkovým programem, jehož součástí byla i hra, kdy pionýrky a pionýři z celé ČR zachraňovali svého maskota – psa Pia.

Soubor: Informace ke stažení


Den vzdělanosti

5. 4. 2023, Darina Zdráhalová

„Vzdělání v jistém smyslu přesahuje každodennost – kromě konkrétních znalostí přináší podpůrné informace, o kterých často dopředu nevíme, kdy je budeme potřebovat. Díky němu se ale umíme rychle zorientovat v novém prostředí, jsme schopni pracovat s nejrůznějšími zdroji a přináší například i trpělivost a schopnosti věnovat se určitým problémům do hloubky.“ říká Mgr. Ludmila Kočí, garantka Ústředního pionýrského vzdělávacího centra. „I proto se mu v Pionýru trvale věnujeme a rozvíjíme znalosti a dovednosti našich dobrovolníků. Chceme, aby mohli úspěšně a bezpečně pracovat s dětmi, které nám rodiče svěřují.“

Soubor: Informace ke stažení


Pionýrský Sedmikvítek RF v Českých Budějovicích

20. 3. 2023, Darina Zdráhalová

O víkendu se tradičně v Českých Budějovicích sešli účastníci Pionýrského Sedmikvítku – oblasti Melodie – kteří do republikového finále postoupili z oblastních kol z celé České republiky, ba dokonce ze Slovenska. Prezenční podobu soutěže letos nenarušila žádná epidemie, třebaže se několik nemocných muselo omluvit, tak peloton soutěžících byl ve srovnání s předchozími roky oslabený.

Soubor: Informace ke stažení


Koncert Děti dětem 2023

6. 2. 2023, Darina Zdráhalová

Po dvouleté odmlce zaviněné epidemickou situací se na pódium Společenského sálu Kongresového centra Praha v sobotu 4. února 2023 vrátil unikátní Koncert Děti dětem. Děti na pódiu i v hledišti, úžasná atmosféra a dva profesionální hosté – tradiční koktejl, který díky proměnám vystupujících nikdy nezevšední.
Počtyřiadvacáté Pionýr ve spolupráci s Nadací Dětem 3. tisíciletí nabídl znamenitý program, který diváci ocenili dlouhým potleskem.

Soubor: Informace ke stažení


Ledová města 2023 – úvodní informace

19. 1. 2023, Darina Zdráhalová

Pojďme společně využít víkend s pololetními prázdninami – 3. – 5. února 2023 a proveďme děti historií i současností několika měst naší země. Ukažme jim zajímavá místa, nabídněme možnost zapojit se do kulturního dění a života v Brně, Českých Budějovicích, Karviné, Plzni a Praze.

Soubor: Informace ke stažení

 

Pionýry poprvé v historii povede žena

26. 9. 2022, Dušan Pěchota

Netradičně už po roce se o víkendu v Mladé Boleslavi konalo další Výroční zasedání Pionýra (VZP). Dvě stovky zástupců pionýrských skupin z celé republiky v neděli dopoledne zvolily nové vedení. Příští tři roky povede pionýry Darina Zdráhalová z Kroměříže, která ve funkci předsedy Pionýra vystřídala Dušana Pěchotu, který již znovu nekandidoval. Poprvé od roku 1990, kdy se Pionýr osamostatnil, tak spolek povede žena.

Soubor: Informace ke stažení


Tři, dva, jedna, pionýrské tábory startují

1. 7. 2022, Dušan Pěchota

Celoroční práce všech, kteří připravují letní pionýrské tábory, právě vrcholí. Někde se ladí ještě pár detailů, ale jinak jsou tábořiště připravena na to, až přijedou děti a mohly tu zažívat nová táborová dobrodružství, která pro ně vedoucí a instruktoři přichystali.

Soubor: Informace ke stažení


31. ročník Dětské Porty zná své vítěze

25. 5. 2022, Darina Zdráhalová

V sobotu 21. května se v Kroměříži konalo republikové finále 31. ročníku Dětské Porty, největší dětské hudební soutěže v oblasti folk a country. Dětská Porta je jednou ze soutěží Pionýrského Sedmikvítku, jehož pořadatelem je spolek Pionýr.

Soubor: Informace ke stažení


Tam musíme ještě zajít

21. 2. 2022, Pavla Pokorná

Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Děti už jsou zpět ve svých domovech a v jejich nadšeném vyprávění rodičům, kamarádům či prarodičům o místech, která navštívily, a dobrodružstvích, která zažily během akce Ledová města, doznívá akce, jež uvedla do pohybu desítky tisíc lidí po celé ČR. Nezřídka potom zazní: „Tam se musíme ještě jednou podívat!“

Soubor: Informace ke stažení


Po roce je zpět! Ledová Praha

27. 1. 2022, Anna Mindlová

Ano, je to tak! Sice ještě nevíme, zda se budeme klouzat, a nebo chodit ve slunečních brýlích, ale po roční pauze se „ledová“ Praha vrací. O pololetních prázdninách (4. – 6. 2.) otevřou dětským návštěvníkům své dveře instituce v rámci největší otevřené akce Pionýra Ledová Praha. Proto chceme upozornit: Pozor! Praha bude plná dětí a to nejen těch pionýrských!

Soubor: Informace ke stažení


Ledová Praha už není osamocena

25. 1. 2022, Pavla Pokorná

Nevíte, co dělat o pololetních prázdninách? Máme pro vás tip! Pojďte společně s Pionýrem provést děti krásami měst a ukázat jim to, co znají občas jen ze školních učebnic.
Smyslem akce je o pololetních prázdninách, v letošním roce v termínu 4. – 6. 2022, umožnit veřejnosti z celé republiky navštívit různé instituce (muzea, galerie atd.) hned v několika městech po celé České republice a zároveň ji přivést do těchto míst v mimosezonním období.

Soubor: Informace ke stažení


Pionýři si zvolili nové vedení spolku

15. 11. 2021, Anna Mindlová

Nezvyklé a netradiční. Tak by se dalo popsat X. výroční zasedání Pionýra, které se v sobotu 13. listopadu 2021 konalo v Pardubicích. Místo obvyklých více než dvou set delegátů se jich tu z epidemiologických důvodů sešla jen čtvrtina. I v takto omezeném počtu si však zástupci pionýrských skupin zvolili nové vedení spolku.

Soubor: Informace ke stažení


Letní kempy předčily naše očekávání

14. 9. 2021, Anna Mindlová

Teď máte společný úkol… Vytvořte ve vašem týmu… Poslouchejte ostatní a zkuste se zamyslet nad tím, proč… To jsou úvodní věty, kterými začínala většina aktivit na letních kempech.

Soubor: Informace ke stažení


Kroměříž hostila 30. ročník finále Dětské Porty

6. 9. 2021, Miroslava Tolarová

Po roční odmlce se v centru Kroměříže opět naživo sešli mladí talentovaní zpěváci a muzikanti. V sobotu 4. září se na nádvoří Starého pivovaru v Kroměříži uskutečnilo republikové finále jubilejního 30. ročníku Dětské Porty, která je jednou z oblastí kulturně-umělecké soutěže Pionýrský Sedmikvítek.

Soubor: Informace ke stažení


Kroměříž hostí 30. ročník finále Dětské Porty

26. 8. 2021, Miroslava Tolarová

Po roční odmlce se v centru Kroměříže opět naživo sejdou mladí talentovaní zpěváci a muzikanti. V sobotu 4. září od 9 hodin proběhne na nádvoří Starého pivovaru v Kroměříži republikové finále jubilejního 30. ročníku Dětské Porty, která je jednou z oblastí kulturně-umělecké soutěže Pionýrský Sedmikvítek.

Soubor: Informace ke stažení


Pionýrské letní kempy

3. 8. 2021, Anna Mindlová

„Tak co, učili jste se?“ „No jo mami, ale uvědomili jsme si to až při opakování,“ směje se dvanáctiletá Zuzka. Podobných dotazů a odpovědí zaznívá z hloučku rodičů a dětí více. Rodiče si přišli vyzvednou své ratolesti z končícího letního kempu PS Čtyřlístek Domažlice. Organizačně navazoval na tradiční tábor a rodiče to s povděkem komentovali: „Už se nám sice trochu stýskalo, ale protože jsme se navzájem při distanční výuce užili dostatečně, oddech jsme přivítali,“ otevřeně konstatuje jedna z maminek.

Soubor: Informace ke stažení


Osvědčený recept z Pionýrské kuchařky

9. 7. 2021, Anna Mindlová

Vezměte 50 dětí, 10 instruktorů a vedoucích, doplňte je šikovným zdravotníkem a kuchařem. Další důležitou ingrediencí jsou podsadové stany, les a rybník. Kořeníme dobře připraveným táborovým programem. Pro mlsouny přidáváme noční dobrodružství. A určitě nesmí chybět dobrá nálada. Tak přesně tohle je léty osvědčený recept na skvělý a bezpečný pionýrský tábor. „V letošním roce ho „vaříme“ na více než 400 táborech a letních kempech, kterých se zúčastní přes 16 tisíc táborníků,“ – uvádí tisková mluvčí Pionýra Anna Mindlová.

Soubor: Informace ke stažení


Pionýři do vesmíru

27. 4. 2021, Anna Mindlová

„Ústředí, jsme připraveni ke startu. Můžete spustit odpočítávání!“ „Sedm, šest, pět, čtyři, tři, dva, jedna, nula, START!“ Pionýrská raketa odstartovala 14. 4. ve 14.04. SEČ a během krátké doby překonala ozonovou vrstvu, hranici stratosféry, a ještě týž den se z členů její posádky oficiálně stali astronauti. 14. 4. 2021 21:14:53 došlo ke kontrolovanému odpadnutí druhého pomocného motoru. Následující den se raketa setkala se stanicí ISS, českou nanodružicí VZLUSat-1, prolétla ionosférou a termosférou. V současné době se pohybuje rychlostí 156 km/h směrem k Měsíci.

Soubor: Informace ke stažení


Pionýr je parta, na kterou je spoleh

29. 3. 2021, Anna Mindlová

Když v březnu loňského roku přišla první opatření přijatá kvůli nemoci Covid-19, nikdo z nás si nedovedl představit, co to může nejen pro Pionýr znamenat do budoucna. Věřili jsme, že opatření za pár dní pominou a svět se vrátí zpět do běžných kolejí. Nyní je za námi rok s touto nemocí, která ovlivňuje životy nás všech. Pionýři však dostáli svému jménu a hledali nové cesty.

Soubor: Informace ke stažení


Pionýr propojuje generace

21. 1. 2021, Anna Mindlová

Rozvíjet děti po všech stranách je jedním ze základních cílů spolku Pionýr. Nyní chce obzory dětí rozšiřovat také ve vztahu ke starší generaci. Právě proto vznikl dlouhodobý projekt Babi, dědo (s podtitulem Jaké to bylo, když byli tvoji prarodiče malí?), který má za sebou první část a aktuálně vstupuje do další etapy. „Projekt je založen na úkolech pro děti a necílí pouze na naše členy, ale i jejich kamarády či sourozence. Je zkrátka pro všechny děti, které se chtějí zapojit,“ vysvětluje 1. místopředsedkyně Pionýra Darina Zdráhalová.

Soubor: Informace ke stažení


Babi, dědo, vyprávějte

1. 12. 2020, Mgr. Jakub Kořínek

Přijměte pozvání k plnění Výzev pro všechny – členy Pionýra, jejich kamarády, sourozence a zkrátka všechny děti, které mají zájem se zapojit (prostřednictvím vedoucího pionýrského oddílu, kam chodí například jejich kamarád).
První výzva přivede děti k jejich prarodičům a naladí je na blížící se Vánoce. Čas na její splnění je do konce letošního roku.

Soubor: Informace ke stažení


Český den proti rakovině 2020

29. 9. 2020, Mgr. Jakub Kořínek

V neobvyklém termínu a netradičně ve dvou dnech, 30. září a 1. října, se letos uskuteční sbírková akce Český den proti rakovině (ČDPR). Pionýr je už od roku 2007 partnerem sbírky, a tak děti s vedoucími samozřejmě i tentokrát vyrazí do ulic pomáhat prodejem symbolických žlutých kvítků měsíčku lékařského.

Soubor: Informace ke stažení


V zákulisí táborových příběhů

12. 8. 2020, Mgr. Jakub Kořínek

Jak to v zákulisí táborů vypadá? Ve skutečnosti nejde o sklad kostýmů a rekvizit, které ruku v ruce s programem chystají pionýrští dobrovolníci často už od chvíle, kdy skončil předchozí tábor. Ještě o kousek dál, dětským očím skryto, je to, co vedoucí prostřednictvím táborových her, scének, rituálů i plnění všedních povinností dětem předávají.
Jde však o to podstatné, co si děti ve skutečnosti odnášejí, dobrodružný obal (hra) je především forma, sice také důležitá, ale klíčové je to, co obsahuje.

Soubor: Informace ke stažení


Štěstí přeje připraveným

30. 7. 2020, Mgr. Jakub Kořínek

„Vstávat! Poplach!“ K tomu zapískání píšťalky, světlo svítilen. „Všichni pořádně oblékat a ven ze stanů. Berte si jen to nejdůležitější.“ Děti vytržené ze spánku jsou nejdříve rozespale neuspořádané, ale i díky předchozímu nácviku se nakonec hbitě řadí před stany. „Radku, kam se hrneš jen v trenclích?“ Vedoucí rychle kontrolují, kdo má co u sebe. „Nemáš mít náhodou na starost mapu? Kdepak je?“ První oddíl už je nastoupený, další ještě čeká na opozdilce, kteří dobíhají. Tu hlavní vedoucí zastaví stopky a zhodnotí čas. „No, mohlo to být lepší, ale i tak jsme v limitu. Takže: Pochvala! Vedli jste si dobře. A když už jste na nohách, tak pro vás máme nachystanou noční hru…“

Kdo zažil na táboře cvičný evakuační poplach (nebývá jen v noci), tomu tyhle věty možná znějí povědomě. Občas po takové zkoušce pohotovosti – která třeba zrovna přeruší napínavé mezioddílové fotbalové klání – zazní brblání, zda je to opravdu nutné?! Čas od času (naštěstí opravdu jen zřídka) ovšem nastane situace, která na takovou otázku jasně odpoví – ano, je.

Soubor: Informace ke stažení


Místo, kde stromy rostou do nebe už 65 let

21. 7. 2020, Mgr. Jakub Kořínek

Málokterý tábor vstoupil i do literatury – tábor Kamenec náchodských pionýrů, který stál nad řekou Zdobnicí v Orlických horách už v roce 1955, ano. Právě o něm, o dětech a jejich životě v táboře vyšla kniha Jana Mareše – Stromy rostou do nebe. Pětašedesáté výročí Kamence je úctyhodné, ale ne ojedinělé – „pionýráků“ s desítkami let tradice je totiž mnohem víc. Dokonce i skupiny vzniklé až po obnovení samostatného Pionýra v roce 1990 už mohly nasbírat 30 let táborových zkušeností.

Soubor: Informace ke stažení


Tábory jako každý rok?

10. 7. 2020, Mgr. Jakub Kořínek

Klid a pohoda nebo otrava a sekýrování? Jak vypadají tábory při zpřísněných opatřeních kvůli koronaviru? Dva týdny letních prázdnin už jsou téměř za námi, což je příležitost pro první ohlédnutí. Lze shrnout, že nařízený hygienický režim sice přidělává účastníkům práci, ale pro děti jsou i letos tábory letní výpravou za dobrodružstvím a protiepidemická opatření jim je úplně nehatí. Také zatímní zkušenosti s kontrolami z hygienických stanic jsou kladné.

Soubor: Informace ke stažení


Letní pionýrské tábory 2020

29. 6. 2020, Mgr. Jakub Kořínek

V sobotu 27. června odstartovaly první letošní letní tábory. Už teď na prahu prázdnin lze říct, že pionýrských táborů bude v roce 2020 o něco méně a budou zajištěny trochu jinak, než jsou děti i rodiče zvyklí. Zážitky, které si z nich táborníci odnesou, by ale měly být stejně jedinečné jako v předchozích letech.

Soubor: Informace ke stažení


Děkujeme dárcům krve. Přidejte se!

11. 6. 2020, Mgr. Jakub Kořínek

Každý z nás se může dostat do situace, kdy bude potřebovat krev někoho jiného. V takové chvíli jsme závislí na dárcích, které ale nepoznáme a nemůžeme jim přímo poděkovat. Co s tím? V neděli 14. 6. je Světový den dárců krve, kdy můžeme všem vyslovit své „Díky!“.

Soubor: Informace ke stažení


Každý může být ideální

výzvy, zážitky i poučení pro všechny děti

30. 4. 2020, Mgr. Jakub Kořínek

Parádní úkoly pro všechny zvídavé děti připravili pionýrští vedoucí. Hravá výzva BUĎ IDEÁLNÍ je inspirovaná sedmi Ideály Pionýra (Paměť, Pomoc, Poznání, Pravda, Přátelství, Překonání, Příroda). Ke každému z nich je přiřazeno 30 úkolů – celkem jich je 210! Většinu z nich mohou děti plnit doma s rodinou. Výsledkem je ideální poměr zábavy a poznávání, pro malé i velké účastníky hry – plnit úkoly totiž můžou i dospělí. Stačí se jen zaregistrovat na www.budidealni.cz a pustit se do toho.

Soubor: Informace ke stažení


Nudíte se doma? Buďte ideální!

23. 3. 2020, Mgr. Jakub Kořínek

Dětí, které se v posledních dnech nudí doma, je víc než dost. Jak je zabavit? Pionýr nabízí jeden tip – hru Buď Ideální, kterou připravil jako součást oslav 30. výročí obnovení své samostatné činnosti. Je určená pro jednotlivce a zapojit se do ní může opravdu každý.

Soubor: Informace ke stažení


Pionýr slavil výročí na koncertu Děti dětem

1. 2. 2020, Mgr. Jakub Kořínek

Pionýr letos slaví třicet let od obnovení své samostatné činnosti, a tak si více než tisícovka návštěvníků koncertu Děti dětem užila nejen skvělá hudební a taneční vystoupení soutěžících Pionýrského Sedmikvítku, proložená předáváním prestižních Putovních pohárů předsedy vlády ČR, ale také svéráznou „narozeninovou“ oslavu. Už 23. ročník koncertu uspořádal Pionýr tradičně spolu s Nadací Dětem 3. tisíciletí v sobotu 1. 2. v Kongresovém centru Praha.

Soubor: Informace ke stažení


Praha bude podvacáté Ledová

23. 1. 2020, Mgr. Jakub Kořínek

Ledová Praha je akcí pro děti nabízející o pololetních prázdninách volné a zlevněné vstupy do muzeí, historických památek a dalších zajímavostí. Je naprosto jedinečná a každý rok uvádí do pohybu kolem patnácti tisíc účastníků. Letos Pionýr a Nadace Dětem 3. tisíciletí pořádají už dvacátý ročník – který je navíc součástí oslav 30. výročí obnovení samostatné činnosti Pionýra.

Soubor: Informace ke stažení


Pionýrské léto v plném proudu

10. 7. 2019, Mgr. Martin Bělohlávek

Nedávno začaly letní prázdniny, ale první várka táborů už se pomalu blíží ke konci. Děti, instruktoři, oddíloví vedoucí i ostatní tvořící zázemí se chystají na velká finále, kdy se stane něco velkého a nezapomenutelného. Někde půjde o setkání všech pohádkových bytostí, které děti táborem provázely, jinde Robinsona s jeho věrnými Pátky objeví obchodní loď, nebo všichni společně zachrání planetu.

Soubor: Informace ke stažení


V Českém Krumlově mají otočné hlediště, v Kroměříži na Republikovém finále Dětské Porty měli otočné židle

20. 5. 2019, Mgr. Darina Zdráhalová

V pátek a sobotu 17. – 18. května se v Kroměříži konalo republikové finále 28. ročníku Dětské Porty, největší dětské hudební soutěže v oblasti folk a country. Dětská Porta je jednou ze soutěží Pionýrského Sedmikvítku, jehož pořadatelem je spolek Pionýr. Republikové finále Dětské Porty organizovala letos již podruhé Olomoucko-zlínská krajská organizace (O-ZKOP). Celostátní soutěžní přehlídce předcházela série 12 oblastních kol po celé republice.

Soubor: Informace ke stažení, Příloha tiskové zprávy, Výsledková listina


Vyměňte modré světlo za stín stromů, pomůže vám Opravdu dobrý tábor

25. 4. 2019, Mgr. Jakub Kořínek

Vidíme to všude kolem sebe. Všichni drží v rukou mobily nebo tablety, případně sedí u monitorů či před televizí. Ze všech těchto zařízení se line charakteristické namodralé světlo, které skoro až magicky přitahuje každého, kdo se dostane do jeho blízkosti. Modré světlo je zvláště nebezpečné pro děti a mladé lidi, u kterých na něm vzniká závislost.

Soubor: Informace ke stažení


Republikové finále Dětské Porty zahájí bývalí vítězové

22. 3. 2019, Mgr. Darina Zdráhalová

V pátek a sobotu 17. a 18. května se v Kroměříži koná republikové finále 28. ročníku Dětské Porty, největší dětské hudební soutěže v oblasti folk a country. Dětská Porta je jednou ze soutěží Pionýrského Sedmikvítku, jehož pořadatelem je spolek Pionýr. Republikové finále Dětské Porty organizuje podruhé Olomoucko-zlínská krajská organizace (O-ZKOP). Celostátní soutěžní přehlídce předchází série 12 oblastních kol po celé republice.

Soubor: Informace ke stažení


Koncert Děti dětem byl zase bomba!

2. 2. 2019, Mgr. Jakub Kořínek

Návod: Vezmeme sál plný dětí a jejich vedoucích, přidáme několik významných hostů, postupně na ně necháme působit hudební a taneční vystoupení soutěžících Pionýrského Sedmikvítku proložené předáváním prestižních putovních pohárů. V průběhu zhruba tří hodin narůstá nadšení a vzniká pořádně jiskrná atmosféra. Že tenhle vzorec pionýrské chemie spolehlivě funguje a žádný výbuch při něm nehrozí, dokázal už podvaadvacáté koncert Děti dětem, který v sobotu 2. 2. 2019 uspořádal Pionýr ve spolupráci s Nadací Dětem 3. tisíciletí v Kongresovém centru Praha.

Soubor: Informace ke stažení


Předpověď počasí: 1. až 3. 2. bude Praha 100% Ledová

23. 1. 2019, Mgr. Jakub Kořínek

S předpovědí počasí to bývá všelijak, ale tahle určitě vyjde. O pololetních prázdninách (1. – 3. 2. 2019) se k Praze přiblíží ledová fronta ovlivněná nabídkou zvýhodněných a volných vstupů do muzeí, historických památek a dalších zajímavých míst. Výsledkem bude zvýšená koncentrace dětí z celé republiky. Pionýr a Nadace Dětem 3. tisíciletí totiž už podevatenácté pořádají otevřenou akci Ledová Praha.

Soubor: Informace ke stažení


Podpora dětí je nejlepší investice do budoucna

8. 11. 2018, Mgr. Jakub Kořínek

S podzimem přišly jako každý rok i debaty o státním rozpočtu. Vždy se řeší citlivé otázky: Kde přidat? Co si podporu zaslouží a co méně?

Stále se mluví o investicích. Při tom se ale zapomíná na investici možná nejdůležitější – do vlastní budoucnosti, do dětí…

Soubor: Informace ke stažení


1968 – pionýři se postavili invazi Službou vlasti

19. 08. 2018, Mgr. Jakub Kořínek

Invaze v srpnu 1968 šokovala celou společnost včetně představitelů teprve nedávno předtím osamostatněného Pionýra. Reakcí jeho členů bylo zapojení do akce Služba vlasti, při níž zúčastněné organizace vyzývaly nejen své členy, ale veškerou československou mládež, aby se nepoddala okupantům, aby pomáhala s péčí o zraněné, nemocné, děti i seniory, aby vyrážela na brigády a přiložila pomocnou ruku k obnově poničené vlasti, zachování úrody, zprovoznění dopravy…

Soubor: Informace ke stažení, Prohlášení Československé mládeži, Kantorek – Pionýr miluje svou vlast


1968-1970: dva roky prázdnin pro Pionýr

20. 06. 2018, Mgr. Jakub Kořínek

S roky 1968–1970 je v československé historii spojena řada výrazných událostí – a totéž lze říct i o historii pionýrské. Dva roky prázdnin v titulku jsou totiž dvěma roky svobodné samostatné činnosti bez „ohlávky“ nuceně nasazené jednotnou organizací. Čím byly naplněny? Zájmovou činností, schůzkami, výpravami a také ideály a plány, které udusila normalizace… I když toto období netrvalo dlouho, bylo jedním z nejvýznamnějších úseků pionýrské historie, přineslo spolupráci s Junákem a společné vyhlášení akce Služba vlasti, koordinující nenásilný odpor mládeže vůči okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy…

Soubor: Informace ke stažení


Ceny republikového finále Dětské Porty jsou rozdány

03. 06. 2018, Mgr. Darina Zdráhalová

V pátek a sobotu 1. – 2. června se v Kroměříži konalo republikové finále 27. ročníku Dětské Porty, největší dětské hudební soutěže v oblasti folk a country. Dětská Porta je jednou ze soutěží Pionýrského Sedmikvítku, jehož pořadatelem je spolek Pionýr. Republikové finále Dětské Porty organizovala poprvé Olomoucko-zlínská krajská organizace (O-ZKOP). Celostátní soutěžní přehlídce předcházela série 12 oblastních kol po celé republice.

Soubor: Informace ke stažení


Republikové finále Dětské Porty zahájí Pavel Dobeš

23. 05. 2018, Mgr. Darina Zdráhalová

V pátek a sobotu 1. – 2. června se v Kroměříži koná republikové finále 27. ročníku Dětské Porty, největší dětské hudební soutěže v oblasti folk a country. Dětská Porta je jednou ze soutěží Pionýrského Sedmikvítku, jehož pořadatelem je spolek Pionýr. Republikové finále Dětské Porty organizuje poprvé Olomoucko-zlínská krajská organizace (O-ZKOP). Celostátní soutěžní přehlídce předcházela série 12 oblastních kol po celé republice.

Soubor: Informace ke stažení


Potřebují vaše děti digitální detox?

Pomůže vám Opravdu dobrý tábor!

02. 05. 2018, Mgr. Jakub Kořínek

Říkáte si, že digitální detox zní až moc dramaticky, že není tak zle? Tak se rozhlédněte kolem sebe – kolik vidíte dětí, které vnímají svět hlavně skrz mobily, tablety a další obrazovky? A jak snadno se od nich odtrhávají? Pionýr nabízí alternativu – dobrodružství na míru s partou kamarádů ve stovkách oddílů a klubů – a také na letních táborech. Těch pionýrské skupiny pořádají každý rok kolem čtyř stovek a většina z nich je otevřená všem dětem. S výběrem tábora už čtrnáctým rokem pomáhá projekt Opravdu dobrý tábor, který na webu www.dobrytabor.cz nabízí jak výběr z přehledu pionýrských táborů, tak i řadu užitečných rad a informací, které se mohou hodit, i když nepojedete na tábor s Pionýrem.

Soubor: Informace ke stažení


Koncert Děti dětem začíná třetí dekádu

03. 02. 2018, Mgr. Jakub Kořínek

Desítky dětí na jevišti, jež předvedly hudební a taneční vystoupení mnoha žánrů, stovky nadšeně fandících a tleskajících dětí v hledišti, významní hosté a předání prestižního ocenění, které si stejně jako celá akce drží tradici již 21 let. Tak by se dal shrnout další ročník koncertu Děti dětem, který v sobotu 3. 2. 2018 uspořádal Pionýr ve spolupráci s Nadací Dětem 3. tisíciletí v Kongresovém centru Praha.

Soubor: Informace ke stažení


Kam o pololetních prázdninách?

Ledová Praha nabízí desítky příležitostí!

24. 01. 2018, Mgr. Jakub Kořínek

Máme pro vás nápad, jak si letošní pololetní prázdniny (2. – 4. 2.) v Praze zpestřit zajímavými zážitky. Vyrazte na akci Ledová Praha, která vám nabízí návštěvu více než čtyř desítek muzeí, historických památek a dalších pozoruhodných míst s velkou slevou – a některých dokonce zcela zdarma. Ledová Praha je tradiční akce (už 18. ročník), kterou společně pořádají Pionýr a Nadace Dětem 3. tisíciletí. Je určena pro dětské oddíly, rodiny s dětmi, školy, děti z dětských domovů…

Soubor: Informace ke stažení


Výzva: Zahrajte dobrovolníkům!

30. 11. 2017, Mgr. Jakub Kořínek

Dobré skutky jsou vždy v předvánočním čase v kurzu. Každý rok se objeví řada iniciativ, které nám připomínají, že můžeme na chvíli zapomenout na čísla, výsledky, peníze… I Pionýr se přidává s jednou takovou výzvou, která je ale inspirovaná úplně jiným datem, než blížícími se svátky. Už 5. prosince totiž bude Mezinárodní den dobrovolníků! A to je přece příležitost poděkovat lidem, kteří dělají dobré skutky úplně celý rok. Ptáte se jak? Zkuste třeba písničku zahranou v rádiu s hezkým věnováním.

Soubor: Informace ke stažení


Vyjádření důvěry i ocenění Pionýru

20. 10. 2017, Mgr. Jakub Kořínek

Středa 18. 10. 2017 byla pro Pionýr zásadním milníkem. Přinesla uznání i praktický příslib víceleté podpory činnosti ze strany Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Soubor: Informace ke stažení


Mladí hudebníci, „Puzzliáda“, deskovky i geocaching na jednom místě – v Ostravském Landek Parku

01. 06. 2017, Mgr. Jakub Kořínek

O víkendu 9. až 11. června bude v ostravském Landek Parku opravdu živo. V pátek odpoledne sem začnou přijíždět stovky pionýrů z celé republiky na RESET, tedy Republikové setkání pionýrských oddílů. Až do neděle je pro ně připravena spousta aktivit, z nichž některé může vyzkoušet i veřejnost. V sobotu 10. června tu navíc proběhne republikové finále Dětské Porty, což je součást otevřené kulturní soutěže Pionýrský Sedmikvítek. K vidění a slyšení budou desítky vystoupení dětí a mladých lidí v žánrech folk a country.

Soubor: Informace ke stažení


Léto se blíží – nepodceňte přípravu na tábory

25. 05. 2017, Mgr. Jakub Kořínek

Je mezi plány, které máte pro své ratolesti připraveny na letní prázdniny, i tábor? Jestli ano, věnujte chvilku pozornosti těmto řádkům. Štěstí totiž přeje připraveným, a tak se vám určitě může hodit pár rad, které vám nabízí tradiční projekt Pionýra – Opravdu dobrý tábor (www.dobrytabor.cz).

Soubor: Informace ke stažení


Dvacet let koncertu Děti dětem

04. 02. 2017, Mgr. Jakub Kořínek

Je to tak, koncert, při kterém dětem patří jeviště i hlediště, uspořádal Pionýr spolu s Nadací Dětem 3. tisíciletí v sobotu 4. února už podvacáté. Letošní ročník sice trochu více připomínal narozeninovou oslavu se vzpomínkami na předchozí koncerty, hlavními postavami programu byli ale i letos úspěšní účastníci otevřené kulturní soutěže Pionýrský Sedmikvítek, kteří na pódiu předváděli své hudební a taneční umění. V plně obsazeném Společenském sále Kongresového centra Praha je potleskem odměňovalo dvanáct stovek diváků, především dětí.

Soubor: Informace ke stažení


Užijte si v Praze „Ledovku“

26. 01. 2017, Mgr. Jakub Kořínek

I když by to tak mohlo vypadat, nechceme vás zvát na kluziště, ale na tradiční akci Ledová Praha, kterou už posedmnácté pořádá v době pololetních prázdnin (letos 3. až 5. února) Pionýr a Nadace Dětem 3. tisíciletí. Po tyto tři dny se v ulicích Prahy budete moci setkat s tisíci dětí, pro něž je připravena bohatá nabídka zvýhodněných a volných vstupů do muzeí, historických památek a dalších zajímavých míst. Vše, co k využití této příležitosti potřebují, je takzvaná Ledová karta, kterou získají zdarma. Jedinou starostí tak je vybrat si z více než čtyř desítek míst, kam mohou vyrazit, protože všechno se za jeden víkend stihnout nedá.

Soubor: Informace ke stažení


IX. výroční zasedání Pionýra

12. 11. 2016, Mgr. Jakub Kořínek

Aby v Pionýru padla ta nejdůležitější rozhodnutí, jako jsou změny základních dokumentů, musí se sejít zástupci všech pionýrských skupin, kteří společně tvoří nejvyšší orgán spolku – Výroční zasedání Pionýra. V sobotu 12. 11. se jich v Pardubicích sešlo přes dvě stě, aby společně určili směr pro příští roky.

Soubor: Informace ke stažení


Nic není nemožné, stačí si vybrat dobrý tábor!

16. 09. 2016, Mgr. Jakub Kořínek

Stačí se zeptat některého z více než 21 000 táborníků, pro které letos v létě Pionýr nachystal prázdninové dobrodružství.

Soubor: Informace ke stažení


Zdravá pionýrská krev

13. 06. 2016, Mgr. Jakub Kořínek

Světový den dárců krve je každoročně 14. června. Nabízí se tak řada možností, jak si tento významný den připomenout.

Soubor: Informace ke stažení


K dvanácti milionům proti rakovině dnes přidá Pionýr další!

10. 05. 2016, Mgr. Jakub Kořínek

Dnes, 11. května 2016, se ulice našich měst opět zaplnily žlutými kvítky, které prodávají za symbolickou dvacetikorunu dobrovolníci pomáhající při sbírce Český den proti rakovině. Ta je patrně největší a nejstarší sbírkovou akcí v ČR organizovanou Ligou proti rakovině a léta s ní spolupracuje i Pionýr.

Soubor: Informace ke stažení


Proč čekat? Najděte svůj dobrý tábor už teď!

27. 04. 2016, Mgr. Jakub Kořínek

Ať si počasí nebo kalendář říká, co chce, letní prázdniny jsou už opravdu blízko – obzvlášť pokud chcete, aby vaše děti část z nich strávily na letním táboře, který bude opravdu dobrý. Naštěstí nejste na hledání sami. Pomocnou ruku nabízí projekt Opravdu dobrý tábor, který spolek Pionýr odstartoval už před dvanácti lety. Ten přináší e-mailovou (opravdu@dobrytabor.cz) a telefonickou (222 247 529) poradnu a také webové stránky www.dobrytabor.cz, kde najdete mnoho rad a užitečných informací i nabídku míst na táborech pořádaných v Pionýru. Na řadě z nich bude letos pro děti připraven doprovodný program od BESIPu.

Soubor: Informace ke stažení


Šikana je špička ledovce

01. 03. 2016, Mgr. Jakub Kořínek

Prohlášení předsedy Pionýra Mgr. Martina Bělohlávka k tématu šikany.

Soubor: Informace ke stažení


Děti tleskaly dětem

30. 01. 2016, Mgr. Jakub Kořínek

V sobotu 30. ledna 2016 se v pražském Kongresovém centru sešla více než tisícovka dětí na tradičním koncertu Děti dětem, který již podevatenácté pořádal Pionýr a Nadace Dětem 3. tisíciletí. Jako každý rok zaplnily děti jeviště i hlediště a večer plný hudby a tance mohl začít!

Soubor: Informace ke stažení


Ledová Praha – tip na pololetní prázdniny

18. 01. 2016, Mgr. Jakub Kořínek

Máme pro vás tip, jak strávit letošní pololetní prázdniny (29. – 31. 1.) v Praze. Můžete vidět a zažít spoustu zajímavých věcí a ani vás to nebude moc stát. Kdo vám takovou příležitost nabízí? Už šestnáctý rok Pionýr a Nadace Dětem 3. tisíciletí, spolupořadatelé tradiční akce Ledová Praha. Ta každý rok umožní tisícům dětí z celé republiky navštívit řadu památek, muzeí a dalších zajímavostí hlavního města Prahy za zvýhodněné vstupné nebo dokonce zcela zdarma. Nabídky mohou využít dětské oddíly, rodiny s dětmi, školy i děti z dětských domovů.

Soubor: Informace ke stažení


Poděkování neviditelným hrdinům

02. 12. 2015, Mgr. Jakub Kořínek

Blíží se datum 5. 12. Pro někoho je to den, kdy chodí Mikuláš s čertem, pro Pionýr navíc Mezinárodní den dobrovolníků. Ten se ale týká všech dobrovolníků, od dobrovolných hasičů, přes ochránce přírody, sportovní trenéry či sociální pečovatele. Dobrovolnictví má mnoho podob a lidé, kteří se mu věnují, jsou všude kolem nás. Přesto jich není a nikdy nebude dost! To nejmenší, co lze udělat, je pojmout blížící se datum jako příležitost jim poděkovat.

Soubor: Informace ke stažení


Pionýr má nakročeno do dalšího čtvrtstoletí

19. 11. 2015, Mgr. Jakub Kořínek

Pionýr má nový program a také vizi na dalších 25 let. Oba dokumenty byly schváleny během Konference o činnosti Pionýra, která se konala ve dnech 14. až 15. 11. v Mladé Boleslavi. Zástupci pionýrských skupin, kterých se sešly téměř dvě stovky, zde symbolicky uzavřeli 25 let od obnovení samostatné činnosti Pionýra a udali směr do budoucnosti.

Soubor: Informace ke stažení


Pionýři v Parlamentu

19. 10. 2015, Mgr. Jakub Kořínek

V pátek 16. 10. přijal předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček skupinu čtrnácti členů Pionýra a partnerské slovenské Dětské organizace Fénix. Mezi hosty byli převážně mladí dobrovolníci pracující přímo s dětmi v oddílech a klubech. Již během uvítání pan předseda všem poděkoval a vyjádřil své uznání práci pro děti.

Soubor: Informace ke stažení


Kovbojové chrání deštný prales

17. 09. 2015, Mgr. Jakub Kořínek

Zní vám to trochu přitažené za vlasy? Na správném letním táboře – a Pionýr takových letos pořádal 394 pro téměř 17 tisíc dětí – se přece fantazii meze nekladou! Tohle je jen jeden z mnoha příběhů…

Soubor: Informace ke stažení


S Pionýrem jezdí na tábory čím dál více dětí

24. 06. 2015, Mgr. Jakub Kořínek

Tradice pionýrských táborů sahá tak daleko, že samotný pojem „pionýrský tábor“ nebo „pionýrák“ je často používán pro tábory obecně. V posledních letech Pionýr pořádá vždy kolem 400 letních táborů (letos konkrétně 393), které přitahují víc a víc dětí. Vloni na ně vyrazilo o tisícovku dětí víc než v roce 2013. Zjevně nešlo o náhodu, protože jich dále přibývá.

Soubor: Informace ke stažení


Zažijte s Pionýrem Prahu plnou pověstí

09. 06. 2015, Mgr. Jakub Kořínek

Víte, kdo stvořil Golema? Jak se jmenoval známý zámečník a orlojář, který před smrtí zastavil orloj na Staroměstském náměstí? A co panovník, kterého dal zabít vlastní bratr a po němž je dnes pojmenováno jedno známé náměstí v Praze? Znáte odpovědi? Pak pro vás budou hračkou otázky, které dostanete od známých postav našich dějin při hře Praha plná pověstí v sobotu 13. června (10.00 až 18.00 hod.).

Soubor: Informace ke stažení


Vybíráte tábor? Nejste v tom sami! Už 11 let vám pomáhá projekt Opravdu dobrý tábor

27. 04. 2015, Mgr. Jakub Kořínek

Již od roku 2005 pomáháme rodičům i dětem při plánování letních dobrodružství. S blížícím se létem se opět projekt Opravdu dobrý tábor rozbíhá na plné obrátky a již v současné době naši odborníci odpovídají na vaše dotazy, ať už telefonicky na čísle 222 247 529 nebo na e-mailu opravdu@dobrytabor.cz. Vše podstatné se dozvíte i na www.dobrytabor.cz.

Soubor: Informace ke stažení


Pojďte slavit s Pionýrem!

09. 04. 2015, Mgr. Jakub Kořínek

Pro pionýry je tou nejlepší oslavou povedená akce pro děti! Pod názvem „Pionýrské Pětadvacítky“ se takových akcí skrývá celá řada! Budou nejen připomenutím 25. výročí obnovení samostatné činnosti Pionýra, ale především příležitostí pro kohokoliv, kdo se chce setkat s pionýry a zažít něco neobvyklého… Ve dnech 17. dubna až 17. května je připravena skoro stovka otevřených akcí po celé republice a zváni jsou opravdu úplně všichni!

Soubor: Informace ke stažení


Plnoletý koncert Děti dětem

31. 01. 2015, Mgr. Jakub Kořínek

Zní to jako protimluv, ale je to tak, koncert Děti dětem má za sebou osmnáctý ročník, který opět stál za to! V pražském Kongresovém centru se v sobotu 31. 1. sešla více než tisícovka dětí, kterým mezi šestou a devátou večer patřilo jeviště i hlediště Kongresového sálu. A kdo to všechno spískal? Tuto tradiční kulturní akci pro děti pořádají společně Pionýr a nadace Dětem 3. tisíciletí.

Soubor: Informace ke stažení


VYCHUTNEJTE SI LEDOVKU S PIONÝRY

22. 01. 2015, Mgr. Jakub Kořínek

Blíží se už patnáctý ročník Ledovky – nemyslíme ani kluzkou silnici, ani bonbony, ale největší otevřenou akci Pionýra a nadace Dětem 3. tisíciletí „Ledová Praha“, která vždy o pololetních prázdninách uvádí do pohybu kolem deseti tisíc účastníků. Těm přináší příležitost navštívit v průběhu jednoho víkendu (letos 30. 1. až 1. 2.) řadu památek, muzeí a dalších zajímavostí hlavního města Prahy za zvýhodněné vstupné nebo dokonce zdarma. Nabídky mohou využít dětské oddíly, rodiny s dětmi, školy i děti z dětských domovů – zkrátka děti s doprovodem.

Soubor: Informace ke stažení


Slavíme 25. výročí obnovení samostatné činnosti Pionýra

20. 01. 2015, Mgr. Jakub Kořínek

Před pětadvaceti lety, 20. ledna 1990, bylo v Brně Mimořádnou konferencí pionýrských pracovníků rozhodnuto o obnovení činnosti Pionýra v návaznosti na období samostatnosti z let 1968-1970 a v duchu nejlepších zkušeností z dlouholeté tradice různorodé zájmové činnosti. Po čtvrt století je Pionýr stále jednou z nevýznamnějších organizací dětí a mládeže u nás a působí ve všech krajích ČR. Jak takové výročí oslaví?

Soubor: Informace ke stažení


Všichni se ptají, komu to hrají

05. 12. 2014, Mgr. Jakub Kořínek

5. prosinec je Mezinárodní den dobrovolníků. Svůj svátek slaví všichni ti, kteří část svého volného času nezištně věnují práci pro druhé – ať už se starají o děti, opuštěná zvířata nebo o staré lidi, ať jsou to pionýři, skauti, dobrovolní hasiči či jiní podobní nadšenci. Naše parta je ta pionýrská, ale přejeme všem krásný sváteční den. Ať se vám daří, ať máte pořád dost síly, energie a dobré nálady pro sebe i pro druhé. A vám ostatním díky, že naši práci umíte ocenit a neberete ji jen jako samozřejmost.

Soubor: Informace ke stažení


Pionýrská poradna

01. 10. 2014, Mgr. Jakub Kořínek

Nebojte se zeptat, pionýrská poradna je tu i pro vás!

Soubor: Informace ke stažení


Letní tábory a Pionýr Open

15. 09. 2014, Mgr. Jakub Kořínek

Kámo, kašli na komp, letos je in Pionýr!
Tábory – o 1200 dětí více než loni.
Pionýr Open – tisíce návštěvníků po celé republice.

Soubor: Informace ke stažení


Pionýr Open

29. 08. 2014, Mgr. Jakub Kořínek

Festival otevřených kluboven a akcí
5. – 14. 9. 2014
200 akcí pro veřejnost

Soubor: Informace ke stažení


Český den proti rakovině 2014

14. 05. 2014, Mgr. Jakub Kořínek

Jedna kytička: 20 Kč
Meta ke zdolání: 10 000 000 Kč
Šance pomoct boji proti rakovině: k nezaplacení
Přidejte se ve středu 14. 5. i vy!

Soubor: Informace ke stažení


ODT je tu už 10 let

14. 05. 2014, Mgr. Jakub Kořínek

Hledáte dobrý tábor?
Nevíte, jak ho vybrat?
Už deset let v tom nejste sami!

Soubor: Informace ke stažení


Děti hrají dětem již sedmnáct let

01. 02. 2014, Mgr. Jakub Kořínek

Kde se v Kongresovém centru Praha vzala více než tisícovka dětí? Kdo už slyšel o koncertu Děti dětem, ten nejspíš tuší. V sobotu 1. února, od 18 hodin, se tento tradiční koncert, pořádaný společně Pionýrem a Nadací Dětem 3. tisíciletí, konal už posedmnácté a jako obvykle bylo na co se koukat i co poslouchat. Zkrátka o zábavu bylo postaráno! Jak ale název napovídá, na tomto koncertu nejsou děti zdaleka jen v roli diváků – patří jim i jeviště! A pro mnohé z nich je vystoupení před tolika diváky zcela ojedinělým zážitkem.

Soubor: Informace ke stažení


Ledová Praha – pololetní prázdniny jak se patří!

24. 01. 2014, Mgr. Jakub Kořínek

Už počtrnácté připravil Pionýr a Nadace Dětem 3. tisíciletí pro děti akci Ledová Praha, která každý rok umožní tisícům dětí z celé republiky navštívit v průběhu jednoho víkendu – 31. 1. až 1. 2. – řadu památek, muzeí a dalších zajímavostí hlavního města Prahy za zvýhodněné vstupné nebo dokonce zcela zdarma.

Soubor: Informace ke stažení


VIII. výroční zasedání Pionýra přijalo nové stanovy i změny ve vedení

25. 11. 2013, Mgr. Jakub Kořínek

V sobotu 23. listopadu se konalo VIII. výroční zasedání Pionýra. Jde o nejvyšší výkonný orgán, který se schází jednou za tři roky. V Domě kultury Dukla v Pardubicích se sešlo 228 delegátů.

Soubor: Informace ke stažení


Pionýr úspěšně ukončil svůj víceletý evropský projekt

22. 10. 2013, Mgr. Jakub Kořínek

Na začátku roku 2010 zahájil Pionýr první projekt zaměřený na výchovu a vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami, financovaný Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Jeho dlouhodobým cílem je zapojování všech dětí do činnosti Pionýra, bez rozdílu.

Soubor: Informace ke stažení


Koncert Děti dětem pošestnácté

02. 02. 2013, Bc. Jakub Kořínek

Již šestnáct let trvá tradice koncertu Děti dětem, pořádaného společně občanským sdružením Pionýr a Nadací Dětem 3. tisíciletí. I tentokrát – v sobotu 2. 2. 2013 v Kongresovém centru Praha byly děti hlavními postavami v hledišti i na jevišti. Tančily, zpívaly, hrály a také tleskaly a fandily – sešlo se jich opět přes tisícovku.

Soubor: Informace ke stažení


Praha bude potřinácté Ledová

28. 01. 2013, Bc. Jakub Kořínek

Je to tak, ani předpověď počasí, jež věští oteplení, nedokáže pokazit tradici největší otevřené akce sdružení Pionýr a nadace Dětem 3. tisíciletí – Ledová Praha. O pololetních prázdninách (1. – 3. 2.) opět zaplní ulice Prahy tisíce dětí, pro něž je připravena bohatá nabídka zvýhodněných a volných vstupů do muzeí, historických památek a dalších zajímavých míst.

Soubor: Informace ke stažení


Dobrodružství na míru

17. 08. 2012, Bc. Jakub Kořínek

Zkuste dobrodružství na míru, dveře Pionýra jsou otevřené – přijďte se podívat! Ve dnech 8. – 16. 9. 2012 jsou po celé republice připraveny dvě stovky akcí, zváni jsou všichni!

Soubor: Informace ke stažení


Ledová Praha 2012

30. 01. 2012, Bc. Jakub Kořínek

Dlouhodobá předpověď předpokládá na první únorový víkend mrazivé počasí, což dělá čest tradiční akci „Ledová Praha“. Ale mráz-nemráz – od pátku 3. do neděle 5. února 2012 ulice Prahy opět zaplní tisícovky dětí, jež s tradiční „modrou kartičkou“ vyrazí navštívit celou řadu pražských pamětihodností a zajímavostí.

Soubor: Informace ke stažení


Domačkáno jest

02. 12. 2011, Bc. Jakub Kořínek

Na počátku byla otázka, jak využít Evropský rok dobrovolnictví k upoutání co největší pozornosti k dobrovolné práci s dětmi a mládeží i ke konkrétním dobrovolníkům, kteří jí často věnují téměř veškerý svůj volný čas. Na konci je více než tři tisíce nasbíraných hlasů a názorů, ale popořádku….

Soubor: Informace ke stažení


Vysoké učení pionýrské

15. 11. 2011, Bc, Jakub Kořínek

Kdyby taková univerzita existovala, diplomy pro její absolventy by se nejspíš dost podobaly „Osvědčením o výkonu dobrovolné práce“, která pro své dobrovolníky začíná vydávat občanské sdružení Pionýr. A stejně jako na univerzitě, i tato osvědčení jsou připravena pro několik „oborů“: Samostatný vedoucí dětí a mládeže, Laický zdravotník akce pro děti a mládež, Hlavní vedoucí zotavovací akce pro děti a mládež, Ekonom NNO, Manažer NNO, Garant vzdělávání a Lektor vzdělávacích aktivit.

Soubor: Informace ke stažení


Děti tleskaly dětem

04. 02. 2011, Jakub Kořínek

A byl to pořádný potlesk, jak bývá na koncertu Děti dětem zvykem. Těch dětí totiž bylo hodně přes tisícovku! Prostě plné hlediště Společenského sálu v Kongresovém centru Praha, který večer 4. 2. patřil celý dětem. Dokonce i na jevišti se jich vystřídalo několik desítek. Tančily, zpívaly, hrály a aplaus po každém vystoupení byl více než zasloužený. A přitom ty nejmenší ještě ani nechodily do školy.

Soubor: Informace ke stažení


Praha bude pojedenácté Ledová

02. 02. 2011, Iva Šafaříková

Nepokoušíme se předpovídat počasí, jen připomínáme, že tradiční akce Ledová Praha je opět za dveřmi! Od pátku 4. do neděle 6. února se ulice Prahy zaplní tisícovkami dětí, jež s jednou jedinou modrou kartičkou vyrazí navštívit celou řadu pražských pamětihodností a zajímavostí.

Soubor: Informace ke stažení


Umačkáni dětmi

02. 02. 2011, Iva Šafaříková

Jsou jich tisíce. Svůj čas a energii dávají ostatním. Moc dobře vědí, že když se díky nim rozvíjejí druzí, rozvíjíme se všichni. Dobrovolníci pracující s dětmi jsou všude kolem nás. Přesto jsou mnohdy neviditelní. Je čas to změnit.

Soubor: Informace ke stažení


Pionýr a Evropský rok dobrovolnictví

05. 01. 2011, Jakub Kořínek

Deset let po Mezinárodním roku dobrovolníků (2001) začal před několika dny Evropský rok dobrovolnictví. Práce několika tisíců dobrovolníků je hlavní životní silou Pionýra, stejně jako dalších sdružení dětí a mládeže. Proto ho vnímáme jako příležitost k mnoha mimořádným akcím s cílem podpořit aktivní dobrovolníky i společenské povědomí o přínosu jejich práce.

Soubor: Informace ke stažení


VII. výroční zasedání Pionýra v Praze

27. 11. 2010, Tisková komise VZP

Kongresové centrum se stalo místem konání VII. výročního zasedání občanského sdružení Pionýr. V sobotu 27. listopadu se sešlo 252 delegátů z celé republiky, aby zhodnotili činnost sdružení v uplynulých třech letech, projednali jeho budoucí vývoj, ocenili své členy za dlouholetou práci a zvolili nové vedení. Předsedou Pionýra se stal Mgr. Martin Bělohlávek, po dobu tří let s ním budou spolupracovat místopředsedové Milan Matyáš a Libuše Nejedlá. Delegáti zvolili také členy Revizní komise a Nejvyšší rozhodčí komise Pionýra. V letošním roce si Pionýr připomíná 20. výročí obnovení samostatné činnosti.

Soubory: Tisková zpráva ke stažení

Doporučené odkazy:
Základní informace pro média
Historie Pionýrského hnutí


Čtrnáctý Květinový den

13. 05. 2010, Jakub Kořínek

Každoročně se jeden květnový den na první pohled odlišuje od ostatních. Květy nepučí jen v trávě či na stromech, ale také na košilích, čepicích, kabátech… Jsou to symbolické květy měsíčku lékařského, jejichž zakoupením (minimální cena je dvacet korun, ale mnozí dají i více) lidé přispívají na boj s rakovinou – ať už ve formě prevence, výzkumu, nebo pomoci nemocným.

Soubor: Informace ke stažení


Opravdu dobrý tábor 2010

19. 04. 2010, Jakub Kořínek

Opět se blíží doba, kdy mnoho rodičů spolu se svými dětmi hledá vhodné letní tábory. Jak se ale v nabídce zorientovat? Podle čeho vybírat, na co se zaměřit, kdy zpozornit a požadovat další informace? Jak poznat ten správný tábor? S těmito otázkami již šestým rokem pomáhá zájemcům informační kampaň Opravdu dobrý tábor, kterou organizuje občanské sdružení Pionýr.

Soubor: Tisková zpráva ke stažení

Příloha:
Mezinárodní tábor


Pionýr na sobě nenechal niť suchou

12. 03. 2010, Jakub Kořínek

Občanské sdružení Pionýr se zapojilo do projektu Klíče pro život, který v rámci evropského operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost organizuje Národní institut dětí a mládeže (NIDM MŠMT). Projekt se zabývá oblastí volného času a neformálního vzdělávání a jeho součástí je i pokus o nastavení jistých standardů kvality pro nestátní neziskové organizace. Ačkoli jde o obsáhlý evropský projekt, může se tak projevit v běžném životě mnoha volnočasových spolků.

Soubor: Informace ke stažení


Ledová Praha již podesáté

26. 01. 2010, Jakub Kořínek

Blíží se pololetní prázdniny a s nimi akce, která je pro mnohé jejich nedílnou součástí – Ledová Praha. Letos již podesáté umožní tisícům dětí z celé republiky navštívit v průběhu jednoho víkendu řadu památek, muzeí a dalších zajímavostí hlavního města Prahy za zvýhodněné vstupné nebo dokonce zcela zdarma.

Soubor: Informace ke stažení


Obnovený Pionýr oslavil dvacáté narozeniny!

20. 01. 2010, Jakub Kořínek

Je to skutečně už dvacet let od 20. ledna 1990, kdy byla obnovena činnost Pionýra jako samostatného demokratického sdružení. Dvacet let plných soutěží, her, oddílových schůzek, výprav, táborů, ale i velkých celostátních a mezinárodních akcí. Obnovený Pionýr za tu dobu dospěl, vyrovnává se se svou minulostí, dobře ví, na co lze navazovat.

Soubor: Informace ke stažení


Vzpomínky na léto – Letní pionýrské tábory 2009

22. 09. 2009, Jakub Kořínek

Prázdniny jsou za námi a z letních pionýrských táborů zbyly většinou jen vzpomínky. Ať už v myslích tisíců účastníků, nebo v podobě stovek fotek, zpracovaných celotáborových her, všemožných rekvizit a pro nezasvěcené často nepochopitelných zápisů v táborových kronikách. A nejsou to jen vzpomínky na tábor, ale také na nepřeberná dobrodružství, cesty časem i prostorem, kamarády…

Soubor: Informace ke stažení


Závěr hry Poselstvo krále Jiřího

02. 07. 2009, Martin Bělohlávek

V úterý 30. 6. 2009 skončilo české předsednictví v Radě EU a spolu s ním i dlouhodobá hra pro dětské kolektivy Poselstvo krále Jiřího. V půlroce, kdy se hodně hovořilo o současnosti evropské integrace, se sdružení Pionýr touto hrou snažilo připomenout, že proces sjednocování Evropy má kromě současnosti i dávnou minulost a zrovna u nás na ni můžeme být hrdí.

Soubor: Tisková zpráva ke stažení

Fotografie:
Jedno z poselstev
Jedno ze stanovišť závěrečné hry poselstev – lukostřelba
Další ze stanovišť závěrečné hry poselstev – souboj meči


Pionýr a Bambiriáda 2009

07. 06. 2009, Martin Bělohlávek

Tradiční Bambiráda přinesla letos v neobvyklé době nabídku, jíž mnozí už přivykli, ba právě kvůli tomuto neobvyklému koktejlu výzev pro volný čas se vracejí a užívají si ho. Vrtochy letošního počasí se všichni snažili překonávat a nepodléhat – takže Bambiriáda 2009 vyšla! I pionýrům!

Soubor: Informace ke stažení


Republikové setkání pionýrských oddílů 2009

24. 05. 2009, Jakub Kořínek

Přes 850 pionýrů ze všech koutů Čech, Moravy a Slezska se sešlo v kempu Nová Rabyně na břehu Slapské přehrady. Dorazili starší i mladí, někteří se tu potkali poprvé, jiní třeba po letech, zkrátka jedno velké setkání – přesně 12. ročník tradiční akce Republikové setkání pionýrských oddílů.

Soubor: Tisková zpráva ke stažení

Fotografie:
Jedno z poselstev krále Jiřího
Start jedné z hlídek na Pionýrskou stezku
Jedno ze stanovišť Pionýrské stezky (orientace)


Setkání pionýrů z celé republiky

22. 05. 2009, Jakub Kořínek

Již podvanácté se o nadcházejícím víkendu uskuteční Republikové setkání pionýrských oddílů – tentokrát v kempu Nová Rabyně u Slapské přehrady.

Soubor: Informace ke stažení


Šedesátiny aneb půjde Pionýr do důchodu?

23. 04. 2009, Martin Bělohlávek

Podle oficiálního data zrodu by už opravdu mohl. I přestože má někdo historii a kořeny Pionýra za složité, počátek je jasně dán. Datum 24. dubna 1949 s sebou nese označení Den vzniku Pionýrské organizace Junáka.

Soubor: Tisková zpráva ke stažení

Doporučené odkazy:
Základní informace pro média
Historie Pionýra a pionýrského hnutí


Opravdu dobrý tábor slaví páté narozeniny

21. 04. 2009, Jakub Kořínek

Už je to pět let od startu projektu Opravdu dobrý tábor. Pátým rokem se snažíme zvyšovat povědomí veřejnosti v oblasti obecných pravidel, jež by měl splňovat každý tábor. Radíme, na co si dát pozor, jaké informace vyžadovat od pořadatele i jaké mu vždy poskytnout, ale i na co nezapomenout, až budete malému táborníkovi balit kufry. Zkrátka už pátým rokem se snažíme, aby si co nejvíce rodičů a dětí při volbě letního tábora vybralo nějaký opravdu dobrý.

Soubor: Tisková zpráva ke stažení

Doplňující informace – souvisejicí:
Informační příloha TZ


12. ročník koncertu Děti dětem

31. 01. 2009, Jakub Kořínek

Informace o dvanáctém ročníku koncertu Děti dětem, který každoročně pořádá občanské sdružení Pionýr a Nadace Dětem 3. tisíciletí.

Soubor: Tisková zpráva ke stažení

Fotografie:
Poselstvo krále Jiřího
Zpěv
Předávání putovního poháru předsedy vlády


Ledová Praha 2009

30. 01. 2009, Martin Bělohlávek

Informace o akci Ledová Praha 2009

Soubor: Informace ke stažení


Dobrý rok

03. 01. 2009, Martin Bělohlávek

Bilance roku 2008 z „pionýrského“ úhlu pohledu.

Soubor: Informace ke stažení


Poselstvo krále Jiřího a Evropské fórum mládeže

11. 12. 2008, Martin Bělohlávek

Informace o nové dlouhodobé hře Pionýra – „Poselstvo krále Jiřího“ a o činnosti zástupce Evropského fóra mládeže v ČR.

Soubor: Tisková zpráva ke stažení

Doplňující informace – souvisejicí:
Informační příloha TZ


Dobrovolnictví

03. 11. 2008, Kateřina Řeháková

Dobrovolnictví jako součást společenské odpovědnosti firem

Soubor: Informace ke stažení


Pionýr a EYF

21. 10. 2008, Martin Bělohlávek

Evropa pro mladé

Soubor: Informace ke stažení


Aktuální ohlédnutí

22. 08. 2008, Martin Bělohlávek

Ohlédnutí k příležitosti výročí roku 68

Soubor: Tisková zpráva ke stažení

Doplňující informace – souvisejicí:
Zpráva o tragické smrti


Nechci mít na triku žádnou totalitu

07. 08. 2008, Martin Bělohlávek

Tisková zpráva k letní činnosti

Soubor: Tisková zpráva ke stažení

Doplňující informace – souvisejicí:
Vykouření dýmky míru
Historie Pionýra
Co se událo v letech 67 – 69
Pionýr 68 – 70
Dnešní pohled na věc


Koncert Děti Dětem 2008

02. 02. 2008, Irena Černá

Tisková zpráva z 11. ročníku koncertu Děti dětem

Fotografie: Předávání putovního poháruTaneční vystoupení

Soubor: Informace ke stažení


Ledová Praha 2008

30. 01. 2008, Irena Černá

Základní informace o této kulturní akci pro děti.

Soubor: Informace ke stažení


PRO-ROCK 2007

09. 12. 2007, Anna Hrabětová

Vyhodnocení soutěže PRO-ROCK

Soubor: Informace ke stažení


PRO-ROCK 2007

27. 11. 2007, Aneta Caklová

Informace o soutěži mladých rockových kapel v rámci Pionýrského Sedmikvítku.

Soubor: Informace ke stažení


VI. výroční zasedání Pionýra

25. 11. 2007, Martin Bělohlávek

Výstupy z vrcholného orgánu občanského sdružení Pionýr.

Soubor: Informace ke stažení


Tragická událost na táboře

16. 07. 2007, Martin Bělohlávek

Tisková zpráva popisující tragickou událost na letním táboře.

Soubor: Informace ke stažení


Tesco charita

17. 06. 2007, Irena Černá

Pionýři přispěli dobré věci a pomohli se sbírkou OS Život dětem v nákupním centru Tesco.

Soubor: Informace ke stažení


Královská cesta 2007

29. 05. 2007, David Urban

Zhodnocení akce Královská cesta.

Soubor: Informace ke stažení


Květinový den 2007

10. 04. 2007, Martin Bělohlávek

Symbolické květy proti rakovině budou letos rozdávat i pionýři.

Soubor: Informace ke stažení


Ledová Praha 2007

05. 01. 2007, Martin Bělohlávek

Základní informace o akci.

Soubor: Informace ke stažení


Statistika pionýrských táborů Pražské organizace Pionýra za rok 2005

27. 04. 2006, Pražská organizace Pionýra

počet táborů, počet účastníků, průměrná cena atd.

Soubor: Informace ke stažení


Kampaň

26. 04. 2006, Pionýr

Tisková zpráva z úvodní tiskové konference ke kampani „Opravdu dobrý tábor“, jež se konala 24.4.2006 v Praze.

Soubor: Informace ke stažení


Ledová Praha

04. 02. 2006, Martin Bělohlávek

Rozšířený víkend s pololetními prázdninami je dobou, kdy se v Praze již pošesté otevřely brány muzeí, památkových objektů a dalších zajímavých míst pro děti z oddílů Pionýra, kolektivy z dětských domovů, domů dětí a mládeže, ze základních škol ale i pro rodiny s dětmi.

Soubor: Informace ke stažení


Benefiční koncert

04. 02. 2006, Martin Bělohlávek

Dne 4. února se koná již podeváté koncert Děti dětem, který je pořádán v Kongresovém sále Kongresového centra Praha. Tato tradiční akce se koná každoročně již od roku 1998. Koncert Děti dětem je vyvrcholením Pionýrského Sedmikvítku – otevřené kulturně-umělecké soutěže sdružení Pionýr, které se každoročně účastní kolem 10.000 dětí.

Soubor: Informace ke stažení


Tisková konference Pionýra a Nadace dětem 3. tisíciletí 17. ledna 2006

19. 01. 2006, Rain studio

„Na Benefiční koncert ráda přijdu, pokud do toho nevniknou nějaké neočekávané události,“ slíbila v úterý 17. ledna na tiskové konferenci k Benefičnímu koncertu 2006 a Ledové Praze 2006 ministryně školství Petra Buzková před přítomnými novináři i organizátory. Dodala, že ještě jako aktivistka jednoho ze sdružení dětí a mládeže se před lety na přípravě podobných aktivit i sama podílela“.

Soubor: Informace ke stažení


Opravdu dobrý tábor v Jihomoravském kraji

18. 05. 2005, Milan Matyáš

Informace o připravované akci v kraji.

Soubor: Informace ke stažení


Opravdu dobrý tábor

14. 04. 2005, Jaroslav Horák

Informace o akci pro rodičovskou veřejnost, jak vybrat pro děti dobrý tábor

Soubor: Informace ke stažení


Účastníci Ledové Prahy přijíždějí

04. 02. 2005, Jaroslav Horák

Zajímavosti o účastnících i pořadatelích akce

Soubor: Informace ke stažení


Ledová Praha v plném proudu

02. 02. 2005, Jaroslav Horák

Bližší informace pro zájemce o návštěvu kulturních zajímavostí Prahy

Soubor: Informace ke stažení


Ledová Praha a benefiční koncert

14. 01. 2005, Jaroslav Horák

Nabídka pro děti a jejich rodiče na pololetní prázdniny 2005.

Soubor: Informace ke stažení