Víte, že?

Naše výroční zprávy za roky 2011 a 2012 se dostaly mezi 50 nejúspěšnějších v žebříčku CZECH TOP 100.

Republikové finále 2020/21

Melodie 2020/2021 letos zasilatelská

Loňský ročník ještě mohl proběhnout v normálním prezenčním duchu, ale letošnímu covid nepřál. Osobní setkání mladých a nadějných zpěváků se nemohlo uskutečnit. A tak svůj XXV. ročník oslavila Melodie zasilatelskou premiérou. Navázala tím na oblastní kola, která musela také proběhnout zasilatelsky.

Do finále bylo zasláno celkem 31 soutěžních příspěvků z různých koutů České republiky. A díky oblastnímu kolu v Holešově, jsme tentokrát měli republikové finále s mezinárodní účastí. Své soutěžní příspěvky zaslala ZUŠ STELLA ze slovenské Povážské Bystrice.

Porotci ani letos neměli jednoduchou úlohu, když rozhodovali o tom, kdo si odnese ze soutěže ocenění. Porotkyně Anna Mindlová, která hodnotila již v předchozím ročníku, nám řekla „I když mi chybělo zpívání na živo, jsem ráda, že to soutěžící nevzdali a zaslali nám svoje příspěvky. Byl to zajímavý zážitek a někteří ze soutěžících mě dokázali svými výkony příjemně překvapit.“ a pokračovala „Opravdu velkým překvapením pro mě byla Aneta Jakubcová z Povážské Bystrice a její dokonalé provedení písně One night only.“ Srdce porotců si získal i nejmladší účastník soutěž – bubeník Daniel Diatka z Holešova. Jak nakonec porotci celou soutěž vyhodnotili, najdete na webu melodie.pionyr.cz.

Záštitu nad republikovým finále Melodie převzal pan Mgr. Martin Sláma, vedoucí oddělení mládeže, tělovýchovy a sportu Krajského úřadu Jihočeského kraje.

Akce se uskutečnila za podpory Krajského úřadu Jihočeského kraje a firmy Smrček Souvenir servis.

„Děkujeme soutěžícím, porotcům, partnerům i všem, kteří přispěli ke zdárnému průběhu letošního finále. Věříme, že to příští, už vás budeme zase moci přivítat u nás v českobudějovickém divadle U Kapličky.“ Vzkazuje Peter Padúch z Jihočeské krajské organizace Pionýra, která republikové finále Melodie pořádala.

Výsledková listina RF Melodie 2020/21
kategorie pořadí jméno záznam
ZA+ZB+ZC 1. Tereza Nová odkaz
2. Matěj Plšek odkaz
3. Eliška Jaroušová odkaz
ZP 1. Aneta Jakubcová odkaz
2. Tamara Masaryková odkaz
3. Anežka Hartlová
Julie Foltýnová
odkaz
odkaz
ZX 1. Eva Slavíková odkaz
2. Eliška Konečná odkaz
3. Tobiáš Vojta odkaz
ZY 1. Kateřina Chybová odkaz
2. nebylo uděleno  
3. nebylo uděleno  
VIS 1. VéDéčko odkaz
2. nebylo uděleno  
3. nebylo uděleno  
IA+IB 1. Anna Chudobová odkaz
2. Vojtěch Blažek odkaz
3. Daniel Diatka odkaz
Autorská vítěz Eliška Jaroušová
píseň „Teddy“
odkaz
Zvláštní ocenění poroty
za jméno záznam
nejvýraznější hudební pokrok od minulého ročníku Eva Halgašová odkaz
hudební projev a vizuální styl Vanesa Korenáčková odkaz
intepretaci Kateřina Chybová odkaz