Víte, že?

Autorem grafického návrhu logotypu Pionýra je Jiří Pokorný a grafický manuál na tomto znaku založený zpracovalo renomované grafické studio Kafka Design.

O Kamínkách v Mozaice

Kamínka 2018 v Mladé Boleslavi

Jakub Kořínek

Kdo Kamínka zná, ten ví, jakou umí tahle akce mít pohodovou atmosféru, že nabízí setkávání se starými kamarády i poznávání nových a taky příležitosti dozvědět se a vyzkoušet si věci, které neznám, stejně jako podělit se o ty, které znám a snad i umím. Ostatně tomu odpovídá i název, který symbolizuje místo, kam může každý přijít, ohřát se, ale také přihodit své polínko do ohně.

Letos se tahle největší vzdělávací akce Pionýra konala v Mladé Boleslavi od pátku 13. do neděle 15. dubna a temnými pověstmi opředené datum účastníkům (kterých bylo celkem 129) na dobré náladě nijak neubralo.

Páteční večer byl věnován hlavně setkávání, posezení v bufetu, čajovně či herně deskových her MINDOK. Připravena byla také výstava oceněných snímků z Clony (fotografické oblasti Pionýrského Sedmikvíteku) a hlavně zahajovací rituál. Letos při něm účastníci vytvořili řadu koláží a kreativních staveb například na témata: dopis z tábora, proč jsem pionýr, Pionýr a příroda a další…

Celý článek zde.


Kamínka nepřestávají hřát (2017)

Mirka Tolarová, Plzeňská KOP

Letošní Kamínka se konala v Jihlavě a shodou několika okolností patřila k těm menším – v budově Základní školy Seifertova se nás sešlo asi 150. Nic to ovšem neubralo na atmosféře, která byla velmi vstřícná a přátelská. Ti, kdo tam byli, se shodují, že na Kamínkách (ostatně jako téměř pokaždé) panovala příjemná nálada a člověk si tam připadal jako doma. Velmi tomu pomohlo i prostředí samotné školy – vše bylo přehledné a při ruce. Ano, až na ty schody, ale s tím se zkrátka nic dělat nedá… ?

První účastníci dorazili v pátek v podvečer, do doby, než začal úvodní rituál, si mohli projít školu, zabydlet se anebo vyrazit na obhlídku města. Krátce po 21. hodině Kamínka oficiálně zahájili hlavní organizátoři akce – Lída Kočí a Dušan Pěchota. V tělocvičně už byla na zemi připravena písmenka a každý si některé „obsadil“. Postupně byla vyvolávána slova a písmena se postupně škrtala – ubývala. Zkrátka typická osmisměrka s tajenkou, v níž se skrývalo město konání příštích Kamínek. Kde to bude? Nechejte se překvapit.

Celý článek zde.