Osvědčilo se nám

Při práci s lepidlem nezapomeňte na staré noviny, nemusíte pak umývat stoly.

Více...

Nejlepší hry

  1. Kolotoč
         
  2. Pejskové do boudiček
         
  3. Pane za mnou, pane proti mně
         
  4. Filmové ateliéry
         
  5. Každý má svůj kabátek
         

Návštěva fitcentra

Čas přípravy
1 hodina
Čas realizace
2 hodiny
Místo
fitcentrum
Roční období
celý rok
Počet účastníků
10 - 10
Hodnocení
     
Autor
Pionýr
Stav
Publikována
Vytvořeno
27. 8. 2014
Upraveno
21. 3. 2018
Klíčová slova
Tajemství staré truhly, Sport, S5, fyzická zdatnost
Věková kategorie
12 let - 14 let
Typ aktivity
Sportovní
Pohybová
Oddílová schůzka
Náročnost na materiál
Žádná
Výchovný program
Tajemství staré truhly
Pracovní listy
Ano
Klíčové kompetence
Kompetence k učení
Kompetence ke komunikaci
Kompetence sociální a personální
Kompetence pracovní

Cíle

Rozvoj těchto kompetencí: k učení, ke komunikaci, sociální a personální, pracovní.


Zdokonalení dovedností, získání pocitu sebeuspokojení, utváření příjemné atmosféry v kolektivu. Seznámit děti s možným způsobem trávení volného času, zapojení dětí do různých oblastí tělovýchovy.

Motivace

Nevím, co mají všichni na těch posilovnách. Vždyť to je tak nepřirozené, ty stroje tam vypadají jako v mučírně. No, ale co když zdání jenom klame? Co jsem nezkusil, nemůžu přece kritizovat.

Potřeby

Vedoucí si zjistí podmínky pro návštěvu fitcentra. Například: čas, kdy je otevřeno pro veřejnost, cenu vstupenky, zda je zde možnost občerstvení, doprava. Vhodné je zamluvit fitcentrum pouze pro děti.


K tomuto metodickému listu je pracovní list S5A, S5B.

Provedení

Dle zájmu postupně navštívíme: posilovnu, aerobic, bowling, kuželky, bazén. Na místě využijeme profesionálního pracovníka, aby děti poučil o pravidlech pobytu. Je nutné připravit časový harmonogram dopravy na místo, pobytu ve fitcentru a návrat domů.


V případě, že fitcentrum je mimo bydliště, uskutečníme návštěvu v sobotu jako výlet kolektivu.


Tato aktivita přibližuje dětem Ideály Pionýra: Poznání, Překonání.

Pozor na

Vhodné oblečení a obuv dle zaměření, peníze na vstupenku a občerstvení.

Přístup k dětem se specifickými vlastnostmi

Aktivita umožňuje začlenění dětí do kolektivu a nevytváří bariéry pro děti se specifickými vzdělávacími potřebami. Vedoucí musí dbát na individuální přístup k těmto dětem a respektovat obecná doporučení v úvodní části metodiky.