Víte, že?

Pokud ve vašem okolí není pionýrský oddíl, můžete ho založit i sami. Ozvěte se nám a my vám rádi poradíme - volejte 777 248 720 nebo pište na adresu pionyr@pionyr.cz.

Pravidla

Kompletní pravidla v PDF zde.

Nastupují proti sobě dva týmy, ve kterých je šest hráčů v poli, dva retrievři, kteří podávají míče, které jsou na jejich polovině mimo kurt a až čtyři náhradníci. Celkem má tedy tým maximálně 12 hráčů. Minimální počet hráčů je určen pravidly každého turnaje.

Dodgeball se hraje na dva poločasy, z nichž každý je rozdělen na maximálně tříminutové sety. V každém setu se rozdělují dva body. Pokud uběhnou celé tři minuty, set vyhrál tým, ve kterém je více hráčů a ten získává dva body. Pokud po uplynutí tří minut nastává rovnost počtu hráčů v poli, oba týmy získávají po jednom bodu. Pokud jeden tým eliminuje všechny hráče protějšího týmu před uplynutím tříminutového limitu, set končí, tým si připisuje dva body a začíná set další. Pokud set skončí a zároveň do konce poločasu chybí méně než minuta a půl, nastává poslední set poločasu, který trvá právě minutu a půl. Po jeho dohrání poločas končí, i když jeden tým stihne eliminovat druhý ještě před jeho koncem.

Zápas začíná tak, že se pět míčů rozloží na středovou čáru a po úvodním hvizdu si nanejvýš tři hráči z každého týmu běží pro míče. To se nazývá rush