Víte, že?

Pionýr je jedním ze zakládajících členů České rady dětí a mládeže, která je dnes uznávanou reprezentací dětí a mládeže.

Sportovní turnaje

v tradičních i netradičních sportech jako jsou např. vybíjená, florbal či ringo probíhají na různých místech naší republiky. Tyto soutěže jsou otevřené a mohou se jich zúčastnit i nepionýrské týmy.

Vybíjená

patří mezi oblíbené a tradiční sporty, kterým se pionýři věnují na schůzkách a táborech. Svou pohotovost a mrštnost si mohou týmy hráčů ověřit na turnajích, které jsou v Pionýru pořádány jako místní i celostátní. Místo i pořadatel republikového finále se mění.

Ringo

je hra s gumovým kroužkem, kterou již pionýři hrají déle než čtvrt století. Od roku 1990 se v ringu pořádají i celorepublikové turnaje. Pokud tedy ringo hrajete a chcete si přijít zahrát s týmy napříč republikou, zúčastněte se našich turnajů, ten zatím poslední se konal v Dolním Slivně.
Český pohár v ringu – informace zde.

Malý florbal

je poměrně mladý sport, který se mezi pionýry rychle uchytil. Ti, kteří propadli kouzlu děrovaného míčku a florbalové hole, mají možnost porovnat své síly s ostatními týmy v rámci Pionýra i zájemci mimo něj na turnajích malého florbalu, který v posledních letech pořádá „Florbalová akademie Mladá Boleslav“.

Florbalový víkend – informace zde

Dodgeball

je týmový sport, ve kterém hráči dvou týmů házejí míče a trefují soupeře, zatímco se vyhýbají jejich hodům. Cílem každého týmu je dostat ze hry všechny členy protějšího týmu a to buď jejich vybitím, chycením jimi hozených míčů nebo donucením k porušení pravidel např. k přešlapu.
Dodgeball – informace zde.