Víte, že?

Výstupy projektu Klíčení jsou volně k využití nejen pro další sdružení dětí a mládeže, ale například i pro školská zařízení.

Sbírka potravin

Sbírka potravin je dnem solidarity, při kterém může každý pomoci tím nejjednodušším způsobem, darem trvanlivých potravin a drogerie.

Je organizována ve všech krajích potravinovými bankami a Českou federací potravinových bank ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu a Asociací společenské odpovědnosti, se sociálními partnery Charita Česká republika, Armáda spásy, NADĚJE a Slezská diakonie a obchodními řetězci Albert, Billa, Kaufland, Lidl, MAKRO, Penny Market, Tesco a Rohlik.cz.

Hlavním logistickým partnerem je Raben Logistics Czech.

 

Kde najít bližší informace?

Na tomto odkazu naleznete veřejný soubor, kde je aktuální potřeba dobrovolníků. Zde také najdete všechna místa, kde sbírka probíhá. Místa, která jsou označena červeně, jsou ta, kde je potřeba dobrovolníků akutní. Jedná se o stále aktualizovaný seznam.

Je taktéž k dispozici online formulář pro nábor dobrovolníků. Ten naleznete zde.

Pokud se rozhodnete, že se budete chtít zúčastnit. Můžete své dobrovolničení spojit i s propagací a to tak, že u svých postů budete označovat sbírku potravin @sbirkapotravin a hastagy #sbirkapotravin a #sbirkujeme.

 

A co vlastně budou dobrovolníci dělat?

  • Informační zázemí pro zákazníky zapojeného obchodu do akce Potravinová sbírka – od dobrovolníka je požadováno předání informačního základu o akci samotné a o vhodnosti výběru zakoupených potravin (veškeré informace budou včas předány k prostudování).
  • Skládání potravin do krabic.
  • Ve svém oddílu máte jistě mnoho schopných lidí. A přesně takové potřebujeme! Jedna z rolí je samotná organizace dobrovolníků na místě.

Pokud se budete chtít zapojit, napište e-mail na irena@pionyr.cz, která vás následně spojí s krajským koordinátorem Sbírky potravin.